course image
Python Meetup
  • 20. jún 2023 o 18:00
  • Fyzicky v BA / Online
avatar
Michal Nalevanko

Lektor podujatia

Podujatie

Ako môžu Python a ChatGPT pomôcť pri investovaní?

Meetup bude prebiehať offline (v Bratislave) aj online (link na pripojenie pošleme na email deň vopred).
Pre online ako aj offline účasť je potrebné registrovať sa cez nasledujúci odkaz (Google Forms):

👉 https://forms.gle/CnNzW3uWd4bFtEMN6 👈


Popis meetupu:

Investovanie je oblasťou, ktorej väčšina ľudí nerozumie. A finančný sektor z tejto situácie aj primerane prosperuje.

Financie a investovanie (predovšetkým dlhodobé) nie sú žiadna raketová veta. Už základné znalosti Pythonu sú v skutočnosti pre každého postačujúce na to, aby si s pomocou tohto programovacieho jazyka dokázal správne nastaviť svoje portfóliá. Nie je dôležité, či cieľom má byť užívanie si dôchodku, dosiahnutie finančnej slobody alebo predčasné vyplatenie hypotéky o niekoľko rokov skôr.

Na meetupe si ukážeme, ako jednoducho môže Python pomôcť pri odpovediach na investičné otázky, ktoré možno máte v hlave nezodpovedané aj vy. Nebudeme na to sami - výdatnú pomoc pri tvorbe kódu a získavaní historických dát dostaneme (dúfajme) od ChatGPT.

O rečníkovi:

Michal Nalevanko je hlavným investičným stratégom Moneyhoon, digitálneho finančného asistenta. Je tvorcom konceptu diverzifikácie v čase, ktorá aj v slovenských reáliách umožňuje investovať dlhodobé úspory bezpečnejšie a zároveň výnosnejšie ako pri tradičných finančných riešeniach.

Viac ako 10 rokov pracoval ako dátový analytik a developer, je autorom viacerých AOS - obchodných systémov, ktoré samostatne analyzujú finančné dáta a robia investičné rozhodnutia.

Pred odchodom do súkromnej sféry v roku 2008 viedol analytický tím na Ministerstve práce. Spolupodieľal sa na príprave dôchodkovej reformy a zavedení druhého piliera.

Je fanúšikom non-fiction literatúry, ktorý neustále tvorí menšie a či väčšie projekty. Tie sú v poslednej dobe zamerané najmä na rôzne formy využívania LLMs (large language models). Nečakaný darček z neho spravil vyznávača nordic walking a rád sa učí cudzie jazyky. Je spoluorganizátorom konferencií PyCon SK.

Pre koho je meetup určený?

Na meetupe budú vítaní všetci zvedaví Pythonisti a aj tí, ktorí sa nimi ešte len stanú. Obsah meetupu bude zámerne zredukovaný na využitie základných stavebných blokov Python, zaobídeme sa bez pokročilejších finančných a Python konceptov.


Jazyk: Meetup bude prebiehať v slovenskom jazyku.

Miesto: Vďaka spoločnosti Takeda sa môžeme fyzicky stretnúť v priestoroch zrekonštruovanej Pradiarne 1900 (stará Cvernovka, neďaleko OC Nivy).

Čas: Začíname 20.6.2023 (Utorok) o 18.00

Cena: Účasť na meetupe je bezplatná, avšak je potrebná registrácia cez Google Forms (pre offline ako aj pre online účasť, link sa nachádza vyššie).


Ak máte ohľadom meetupu otázky, kontaktujte nás mailom: info@pycon.sk