course image
Python Meetup
  • 24. apríl 2023 o 18:00
  • Pradiareň 1900 v Bratislave

Podujatie

Python meetup: Testovanie webových aplikácií pomocou Playwright

Jazyk: Meetup bude prebiehať v slovenčine/češtine

Popis meetupu:
Počas tejto prezentácie s live programovaním sa naučíte, ako používať Playwright – špičkový open-source nástroj na automatizáciu testovania cez prehliadač. Bol vyvinutý spoločnosťou Microsoft aby sa testovanie webových aplikácií stalo príjemným zážitkom. Playwright je vybavený mnohými pôsobivými funkciami, ako je automatické čakanie, odchytávanie siete (network interception) a emulácia mobilných zariadení, ktoré ho odlišujú od iných nástrojov, ako je Selenium WebDriver. Izolované kontexty prehliadača (browser contexts) frameworku Playwright navyše umožňujú prípravu testov oveľa rýchlejšie ako bežné Web UI testy. Vďaka prezentácii sa posuniete od základného k pokročilému používaniu frameworku Playwright.

O rečníkovi:
Anestis Karasaridis je Quality Assurance (QA) inžinier s viac ako 8-ročnými skúsenosťami v testovaní softvéru. V Kiwi.com pracuje od roku 2022 a prispieva k pokrytiu testami FinTech služieb vyvinutými spoločnosťou. Anestis sa špecializuje na automatizáciu testovania grafických používateľských rozhraní (GUI) pomocou Pythonu a má odborné znalosti v rôznych testovacích nástrojoch a frameworkoch ako sú pytest, Playwright, Selenium a Robot Framework. V minulosti Anestis prednášal o písaní testov a stratégiách lokátorov programu Playwright. Okrem QA je Anestis nadšený aplikáciou výpočtových metodológií na výskumné témy v humanitných vedách, miluje box a Muay Thai a je veľkým fanúšikom black metalovej hudby.

Spolurečníkom bude Martin Ťapák, ktorý je taktiež Quality Assurance (QA) inžinier v Kiwi.com

Pre koho je meetup určený?
Bratislavské Python meetupy zvyčajne navštevuje mix skúsených developerov/developeriek, ako aj začiatočníkov/začiatočníčok v Pythone. Naša komunita je otvorená a priateľská, bez ohľadu na tvoje programátorské skúsenosti.

Aby sme lepšie vedeli odhadnúť kapacitu meetupu, prosím, registrujte sa cez:

👉 https://www.meetup.com/pyconsk/events/292822828/ 👈

Miesto: Vďaka podpore spoločnosťou Takeda sa môžeme fyzicky stretnúť v priestoroch zrekonštruovanej Pradiarne 1900 (stará Cvernovka, neďaleko OC Nivy).

Čas: Začíname 24.4.2023 (Pondelok) o 18.00

Vstup: bezplatný

Ak máte nejaké otázky, kontaktujte nás mailom: info@pycon.sk