course image
RPi Pico WH
  • 24. jún 2023 o 9:00
  • Osobne v KE

Podujatie

Programujeme RPi Pico WH v MicroPython-e

Doska Raspberry Pi Pico WH, ktorá je osadená mikrokontrolérom RP2040, patrí medzi najmladšie prírastky medzi doskami určenými (nie len) na vzdelávanie. Okrem dvojjadrového procesoru ARM Context M0+ s taktom 133MHz, má 264kB SRAM, 2MB Flash pamäte, je vybavená modulom pre bezdrôtovú komunikáciu pomocou WiFi a BLE, a dá sa programovať aj v Python-e.

Ak si sa s touto doskou ešte nestretol, máš jedinečnú možnosť si ju vyskúšať. Počas tohto trojhodinového workshopu si vyskúšaš základy práce s touto doskou: od nahratia firmvéru až po naprogramovanie jednoduchého IoT zariadenia komunikujúceho s ostatnými zariadeniami pomocou protokolu MQTT v jazyku MicroPython.

Workshop je primárne cielený pre učiteľov stredných škôl. Ak učíš na strednej škole či už programovanie mikrokontrolérov alebo priamo predmet venovaný Internetu vecí, je tento workshop príležitosť, ako sa zoznámiť s novým hardvérom, ale aj s podobne ladenými kolegami. Ak stredoškolský učiteľ nie si, ale tiež ťa zaujímajú nové technológie, prihlás sa tiež.

Tento workshop sa uskutoční v priestoroch Katedry počítačov a informatiky na Technickej univerzite v Košiciach v miestnosti IoT Lab. Na workshop si nemusíš nič nosiť - laptopy aj s doskami RPi Pico WH už na teba čakajú. Kľudne si však dones ako vlastný laptop, tak aj vlastné Pico.

Workshop je bezplatný. Nakoľko sme však limitovaní počtom stoličiek aj počtom dosiek, tak počet miest je obmedzený. Preto neváhaj a prihlás sa čo najskôr pomocou tohto registračného formulára: https://www.facebook.com/events/3493053544345754