Pre učiteľov a učiteľky

BBC micro:bit & Smart Home Kit

Rozmýšľate, ako vaše hardvérové projekty posunúť na ešte vyššiu úroveň? Vyskúšajte sadu Smart Home Kit od výrobcu ELECFREAKS a vytvorte si smart kvetináč, motorizované dvierka či alarm.

Registrovať sa na kurz

O kurze

Tento kurz sa zameriava na prácu so sadou Smart Home Kit od výrobcu ELECFREAKS. Pre absolvovanie je potrebné, aby ste už vedeli pracovať s micro:bitmi (nahrávať programy z prostredia MakeCode či pracovať so vstupno-výstupnými kolíkmi). Určite odporúčame mať najprv absolvovaný aspoň kurz BBC micro:bit & MakeCode ‒ Základný.

Kurz je primárne určený pre učiteľov a učiteľky informatiky na základných a stredných školách, a tak v ňom nájdete mnoho rád, ako pracovať s micro:bitmi v škole.

Pre absolvovanie kurzu je potrebné mať k dispozícii BBC micro:bit a sadu Smart Home Kit! V prípade, že sadu alebo micro:bit nemáte k dispozícii, môžete využiť hardvérovú knižnicu pre učiteľov a učiteľky.


Štruktúra kurzu

Kurz trvá 4 týždne a obsahuje 4 kapitoly, ktoré sa v jednotlivých týždňoch budú preberať. Takto sme kurz navrhli preto, aby všetci účastníci postupovali plus mínus rovnakým tempom. Na začiatku máte odomknutú iba prvú kapitolu, a zvyšné sú zamknuté. Následne sa v jednotlivých týždňoch odomykajú postupne ďalšie a ďalšie kapitoly. Dôležité je, že ak sa Vám raz kapitola odomkne, zostane už odomknutá navždy – budete tak mať k nej prístup nielen počas trvania celého kurzu, ale aj po jeho skončení.

Cieľom tohto kurzu je, aby bol čo najviac praktický, a preto si budete jednotlivé aktivity programovať a zapájať spoločne s nami.


Tento video kurz vznikol vďaka podpore Nadačného fondu Telekom pri Nadácií Pontis v rámci projektu ENTER, ktorým sa Telekom snaží podporovať školy v inovatívnej výučbe digitálnych zručností. Na projekte participujú združenia SPy a Aj Ty v IT.

Zoznam lekcií

Úvod do kurzu

5m 59s


Automatické osvetlenie

27m 28s


Automatická klimatizácia

12m 45s


Projekt z prvého týždňa

Automatický alarm

19m 30s


Automatické zavlažovanie

14m 54s


Projekt z druhého týždňa


Spätná väzba na prvé 2 týždne kurzu

Dvierka pre zvieratká

10m 14s


Ukážka ultrasonického senzora

11m 12s


Záverečný projekt: Návrh témy

Záverečný projekt: Odovzdanie


Spätná väzba na kurz

Často kladené otázky

Áno, po ukončení kurzu vám systém vygeneruje certifikát s vaším menom a detailmi o absolvovanom kurze.

V kurze budeme využívať BBC micro:bit a sadu Smart Home Kit od firmy Elecfreaks.

Nie, vďaka financovaniu projektu ENTER Nadačným fondom Telekom môžeme tento kurz pre učiteľov a učiteľky informatiky organizovať bezplatne.

Ak vám čokoľvek počas kurzu nebude jasné či nebude fungovať, budete mať dve možnosti, ako riešiť problémy:

  • Spýtať sa v uzavretej Facebook skupine, kam vás spolu s ďalšími účastníkmi a účastníčkami kurzu pridáme po registrácii na kurz.
  • Napísať našim lektorom email na microbit@python.sk

Registrácia na kurz

Vyberte si termín, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

BEH MÁJ 2024

Beh Máj 2024


Registrácia možná do: 5. máj 2024 (alebo do naplnenia kapacity).


Tento kurz zahŕňa
  • Počet videí 7
  • Celkový čas videí 1h 42m 05s
  • Úroveň Pre pokročilých
  • Dĺžka kurzu 4 týždne
  • Certifikát Certifikát Učíme s Hardvérom

avatar
Martin Cápay

Lektor