Pre učiteľov a učiteľky

BBC micro:bit & Smart Home Kit

Rozmýšľate, ako vaše hardvérové projekty posunúť na ešte vyššiu úroveň? Vyskúšajte sadu Smart Home Kit od výrobcu ELECFREAKS a vytvorte si smart kvetináč, motorizované dvierka či alarm.

Registrovať sa na kurz

O kurze

Tento kurz sa zameriava na prácu so sadou Smart Home Kit od výrobcu ELECFREAKS. Pre absolvovanie je potrebné, aby ste už vedeli pracovať s micro:bitmi (nahrávať programy z prostredia MakeCode či pracovať so vstupno-výstupnými kolíkmi). Určite odporúčame mať najprv absolvovaný aspoň kurz BBC micro:bit & MakeCode ‒ Základný.

Kurz je primárne určený pre učiteľov a učiteľky informatiky na základných a stredných školách, a tak v ňom nájdete mnoho rád, ako pracovať s micro:bitmi v škole.

Pre absolvovanie kurzu je potrebné mať k dispozícii BBC micro:bit a sadu Smart Home Kit! V prípade, že sadu alebo micro:bit nemáte k dispozícii, môžete využiť hardvérovú knižnicu pre učiteľov a učiteľky.


Štruktúra kurzu

Kurz trvá 4 týždne a obsahuje 4 kapitoly, ktoré sa v jednotlivých týždňoch budú preberať. Takto sme kurz navrhli preto, aby všetci účastníci postupovali plus mínus rovnakým tempom. Na začiatku máte odomknutú iba prvú kapitolu, a zvyšné sú zamknuté. Následne sa v jednotlivých týždňoch odomykajú postupne ďalšie a ďalšie kapitoly. Dôležité je, že ak sa Vám raz kapitola odomkne, zostane už odomknutá navždy – budete tak mať k nej prístup nielen počas trvania celého kurzu, ale aj po jeho skončení.

Cieľom tohto kurzu je, aby bol čo najviac praktický, a preto si budete jednotlivé aktivity programovať a zapájať spoločne s nami.


Tento video kurz vznikol vďaka podpore Nadačného fondu Telekom pri Nadácií Pontis v rámci projektu ENTER, ktorým sa Telekom snaží podporovať školy v inovatívnej výučbe digitálnych zručností. Na projekte participujú združenia SPy a Aj Ty v IT.

Zoznam lekcií

Úvod do kurzu

5m 59s


Automatické osvetlenie

27m 28s


Automatická klimatizácia

12m 45s


Projekt z prvého týždňa

Automatický alarm

19m 30s


Automatické zavlažovanie

14m 54s


Projekt z druhého týždňa


Spätná väzba na prvé 2 týždne kurzu

Dvierka pre zvieratká

10m 14s


Ukážka ultrasonického senzora

11m 12s


Záverečný projekt: Návrh témy

Záverečný projekt: Odovzdanie


Spätná väzba na kurz

Často kladené otázky

Áno, po ukončení kurzu vám systém vygeneruje certifikát s vaším menom a detailmi o absolvovanom kurze.

V kurze budeme využívať BBC micro:bit a sadu Smart Home Kit od firmy Elecfreaks.

Nie, vďaka financovaniu projektu ENTER Nadačným fondom Telekom môžeme tento kurz pre učiteľov a učiteľky informatiky organizovať bezplatne.

Ak vám čokoľvek počas kurzu nebude jasné či nebude fungovať, budete mať dve možnosti, ako riešiť problémy:

  • Spýtať sa v uzavretej Facebook skupine, kam vás spolu s ďalšími účastníkmi a účastníčkami kurzu pridáme po registrácii na kurz.
  • Napísať našim lektorom email na microbit@python.sk

Registrácia na kurz

Vyberte si termín, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

BEH MAREC 2023

Beh Marec 2023


BEH APRÍL 2023

Beh Apríl 2023


BEH MÁJ 2023

Beh Máj 2023


BEH JÚN 2023

Beh Jún 2023Tento kurz zahŕňa
  • Počet lekcií 13
  • Počet videí 7
  • Celkový čas videí 1h 42m 05s
  • Úroveň Pre pokročilých
  • Dĺžka kurzu 4 týždne
  • Certifikát Áno

avatar
Martin Cápay

Lektor