BBC micro:bit & MakeCode ‒ Pokročilý
Ak ste si absolvovali náš základný kurz BBC micro:bit, tento kurz je jeho pokračovaním. Naučíte sa v ňom pracovať s LEDkami, LED pásikmi, analógovým vstupom či prostredím TinkerCad.
Registrovať sa na kurzO kurze
Ak ste si absolvovali náš základný kurz BBC micro:bit, tento kurz je jeho pokračovaním. Naučíte sa v ňom pracovať s LEDkami, LED pásikmi, analógovým vstupom či prostredím TinkerCad. Kurz bude prebiehať predovšetkým v grafickom (blokovom) programovacom prostredí Microsoft MakeCode a využívať budeme hardvér zo Základnej sady Učíme s Hardvérom.
Tento kurz vznikol v rámci projektu ENTER zlúčením kurzov Blok 3 a Blok 4 (staré označenia kurzov zo školského roku 2020/2021).
Kurz je primárne určený pre učiteľov a učiteľky informatiky na základných a stredných školách, a tak v ňom nájdete mnoho rád, ako pracovať s micro:bitmi v škole.
Štruktúra kurzu
Kurz má dĺžku 6 týždňov a obsahuje 6 kapitol, ktoré sa v jednotlivých týždňoch budú preberať. Takto sme kurz navrhli preto, aby všetci účastníci postupovali plus mínus rovnakým tempom. Na začiatku máte odomknutú iba prvú kapitolu, a zvyšné sú zamknuté. Následne sa v jednotlivých týždňoch odomykajú postupne ďalšie a ďalšie kapitoly. Dôležité je, že ak sa Vám raz kapitola odomkne, v prípade úspešného ukončenia kurzu zostane už odomknutá navždy – budete tak mať k nej prístup nielen počas trvania celého kurzu, ale aj po jeho skončení.
Na odomknutie niektorých kapitol je ale potrebné splniť všetky úlohy v tej predchádzajúcej. Napríklad si budete musieť pozrieť všetky video lekcie a odovzdať všetky projekty v danej kapitole, aby sa vám odomkla ďalšia kapitola s novými video lekciami. Preto odporúčame poctivo dodržiavať termíny, ktoré sú pri jednotlivých video lekciách či projektoch.
Cieľom tohto kurzu je, aby bol čo najviac praktický, a preto si budete jednotlivé aktivity programovať a zapájať spoločne s nami.
Tento video kurz vznikol vďaka podpore Nadačného fondu Telekom pri Nadácií Pontis v rámci projektu ENTER, ktorým sa Telekom snaží podporovať školy v inovatívnej výučbe digitálnych zručností. Na projekte participujú združenia SPy a Aj Ty v IT.
Zoznam lekcií
Často kladené otázky
Áno, po ukončení kurzu vám systém vygeneruje certifikát s vaším menom a detailmi o absolvovanom kurze.
V kurze budeme využívať komponenty zo Základnej sady Učíme s Hardvérom. Samozrejme, nemusíte mať presne tú istú sadu, no odporúčame mať k dispozícii:
- BBC micro:bit (ideálne 2ks na bezdrôtovú komunikáciu, no postačuje aj 1ks – na verzii nezáleží)
- micro USB kábel
- držiak na batérie k micro:bitu a AAA batérie
- krokosvorkové káble
- reproduktor s JACK vstupom
- LED diódy a rezistory
- NeoPixel LED pásik
- vodivý drôt
- ďalšie pomôcky (ktoré nájdete bežne v domácnosti) ako kartón, ceruzky, papiere, kvetináč či hubky na riad budú vymenované v jednotlivých video lekciách
Nie, vďaka financovaniu projektu ENTER Nadačným fondom Telekom môžeme tento kurz pre učiteľov a učiteľky informatiky organizovať bezplatne.
Bývalé školenie Blok 3 je obsiahnuté v prvej tretine tohto nového kurzu. Odporúčame vám teda absolvovať si celý tento kurz s tým, že prvé 2 týždne si vedomosti z Bloku 3 obnovíte a následne už prejdeme k témam, ktoré v Bloku 3 neboli obsiahnuté.
Ak vám čokoľvek počas kurzu nebude jasné či nebude fungovať, budete mať dve možnosti, ako riešiť problémy:
- Spýtať sa v uzavretej Facebook skupine, kam vás spolu s ďalšími účastníkmi a účastníčkami kurzu pridáme po registrácii na kurz.
- Napísať našim lektorom email na microbit@python.sk
Registrácia na kurz
Vyberte si termín, ktorý vám bude najviac vyhovovať.
BEH JESEŇ 2024
Kurz poskytujeme aj ako inovačné vzdelávanie (pre registráciu kliknite sem).
- 14. október 2024 - 24. november 2024
Registrácia možná do: 14. október 2024 (alebo do naplnenia kapacity).
Tento kurz zahŕňa
- Počet videí 38
- Celkový čas videí 5h 3m 45s
- Úroveň Pre mierne pokročilých
- Dĺžka kurzu 6 týždňov
- Certifikát Certifikát Učíme s Hardvérom
Marek Mansell
Lektor
Nika Kvaššayová
Lektorka