Pridaj sa k nám

Fungujeme primárne na dobrovoľníckej báze (a budeme veľmi radi, ak sa k nám pridáš ako dobrovoľník/čka), avšak niektoré pozície máme aj platené (viď nižšie).


HĽADÁME medzi seba “Creative Specialist-u/ku”

Máš dostatok kreativity a chceš pracovať na vzdelávacom projekte, pri ktorom môžeš nahliadnuť aj do sveta IT?

Na naše vzdelávacie projekty (www.ucimeshardverom.sk, www.edutalents.sk a www.pycon.sk) hľadáme kreatívneho človeka, ktorý bude tvoriť digitálny obsah.

Čo bude tvojou úlohou?

 • Copywriting textov do nášho blogu (rozhovory s učiteľmi, žiakmi a lektormi, články o našich eventoch či články o našich metodikách)
 • Tvorba info grafík a plagátov (Canva alebo Photoshop)
 • Tvorba newsletterov v MailChimp (v SK aj v EN)
 • Pravidelné postovanie a odpovedanie na správy na sociálnych sieťach
 • Vytvorenie stratégie a obsahu pre Facebook a Instagram (PPC iba výnimočne)
 • Príprava/feedback podkladov (textu, scénar) pre promo videá (iba výnimočne, videá robí externá firma)

(síce to môže vyzerať, že je toho veľa, ale najdôležitejší je Copywriting a Canva/Photoshop, zvyšné veci Ťa dokážeme naučiť, respektíve nájsť niekoho skúsenejšieho, kto Ti bude radiť)

Koľko času ti táto práca zaberie?

20 hodín týždenne (čas je flexibilný a dá sa čiastočne robiť aj z domu, zvyšný čas sa zdržiavame v coworkingu v Starom Meste, Bratislava).

Mzda je 5€/hod a formu si môžeš zvoliť podľa tvojich preferencií, či už ti viac vyhovuje pracovať ako brigádnik/čka, na part-time, či na živnosť.HĽADÁME medzi seba “Project Administratora/ku”

Baví ťa organizovanie a koordinácia vzdelávacích eventov, vďaka ktorým môžeš nahliadnuť aj do sveta IT?

Na naše vzdelávacie projekty (www.ucimeshardverom.sk, www.edutalents.sk a www.pycon.sk) hľadáme zodpovedného človeka, ktorý bude koordinovať organizáciu školení, komunikovať so školami a učiteľmi a pripravovať podklady pre finančné granty.

Čo bude tvojou úlohou?

 • Koordinácia školení pre učiteľov informatiky po celom Slovensku 2x mesačne.
 • Koordinácia škôl v projekte Učíme s Hardvérom - komunikácia dôležitých termínov a podkladov, ktoré majú školy odovzdávať.
 • Organizácia sobotňajších kurzov EduTalents (1x mesačne).
 • Príprava štatistických podkladov pre infografiky a vyhodnocovanie feedbacku.
 • Príprava podkladov na grantové schémy (žiadosti aj vyúčtovania).

Koľko času ti táto práca zaberie?

20 hodín týždenne (čas je flexibilný a dá sa čiastočne robiť aj z domu, zvyšný čas sa zdržiavame v coworkingu v Starom Meste, Bratislava).

Mzda je 5€/hod a formu si môžeš zvoliť podľa tvojich preferencií, či už ti viac vyhovuje pracovať ako brigádnik/čka, na part-time, či na živnosť.
O občianskom združení SPy:

Sme partia nadšencov pre vzdelávanie, ktorí sa snažia šíriť osvetu vo vzdelávaní digitálnych technológií, používaní otvorených licencií a využití programovacieho jazyka Python. Fungujeme primárne na dobrovoľníckej báze, a za uplynulý rok sa nám okrem organizovania už štvrtej konferencie PyCon SK pre 600 ľudí podarilo vytvoriť metodické materiály, ktoré sa používajú na vyše 40 školách, zaškoliť približne 200 učiteľov informatiky a zorganizovať celoslovenskú žiacku súťaž SPy Cup. Od septembra spúšťame vzdelávací program pre študentov EduTalents.


Chceš byť súčasťou nášho tímu? Neváhaj a napíš nám na info@pycon.sk, kde odpovieš na otázku, prečo ťa táto ponuka zaujala, aké sú tvoje doterajšie skúsenosti a na čom by si sa chcel/a zamakať a posunúť sa :-)