Odporúčaný hardvér

4

+
Rokov spolupráce

300

+
Škôl

Toto odporúčanie sme spísali po 4 rokoch spolupráce so školami vo výučbe BBC micro:bit, počas ktorých sme rozšírili micro:bity na vyše 300 škôl.

Základy s BBC micro:bit - základná sada

Ak výučbu s micro:bitmi iba začínate alebo plánujete začať, určite je vhodné okrem micro:bitov samotných zaobstarať aj ďalšie vybavenie, vďaka ktorému je možné robiť rôzne zaujímavé začiatočnícke projekty. Na druhú stranu je na začiatok dobré "neprehnať" to so súčiastkami, keďže mnohé síce vyzerajú lákavo, ale v rámci klasickej výučby na ne často proste nie je čas. Nižšie prikladáme zoznam, ktorý sa nám osvedčil a s ktorým už roky pracujeme. Podľa našich skúseností je vhodný pre prvý rok výučby s micro:bitmi, či už na základných alebo na stredných školách. Ak plánujete pracovať s micro:bitmi primárne na hodinách informatiky, tak žiadne ďalšie komponenty zo začiatku nebudete potrebovať. Sada je zároveň napasovaná na naše základné metodiky.

Základná sada:
  • BBC micro:bit s adaptérom na batérie
  • Krokosvorkové káble
  • LED pásik
  • Mini reproduktor
  • 10mm LED diódy s rezistormi
  • vodivý drôt

Začiatočnícku sadu je možné zakúpiť na stránke edutronik.sk

Hardvér používaný v rámci školení projektu ENTER

Počas školení pre učiteľov v rámci projektu ENTER budeme používať hore vypísanú "Základnú sadu". Nakoľko je pravdepodobné, že kvôli COVID-19 prebehnú niektoré školenia online, odporúčame si zakúpiť hore vymenované komponenty k micro:bitom, nakoľko práve tie sa budú využívať počas školenia. Zároveň je táto sada vhodná aj pre dištančnú výučbu so žiakmi – každý žiak môže sadu dostať domov a pracovať na jednoduchých hardvérových projektoch.