Odporúčaný hardvér

Toto odporúčanie sme spísali po 3 rokoch spolupráce so školami vo výučbe BBC micro:bit, počas ktorých sme rozšírili micro:bity na vyše 100 škôl.


Základy s BBC micro:bit - základná sada

Ak výučbu s micro:bitmi iba začínate alebo plánujete začať, určite je vhodné okrem micro:bitov samotných zaobstarať aj ďalšie vybavenie, vďaka ktorému je možné robiť rôzne zaujímavé začiatočnícke projekty. Na druhú stranu je na začiatok dobré "neprehnať" to so súčiastkami, keďže mnohé síce vyzerajú lákavo, ale v rámci klasickej výučby na ne často proste nie je čas. Nižšie prikladáme zoznam, ktorý sa nám osvedčil a s ktorým už roky pracujeme. Podľa našich skúseností je vhodný pre prvý rok výučby s micro:bitmi, či už na základných alebo na stredných školách. Ak plánujete pracovať s micro:bitmi primárne na hodinách informatiky, tak žiadne ďalšie komponenty zo začiatku nebudete potrebovať. Sada je zároveň napasovaná na naše základné metodiky.

Základná sada:
  • BBC micro:bit s adaptérom na batérie
  • Krokosvorkové káble
  • LED pásik
  • Mini reproduktor
  • 10mm LED diódy s rezistormi
  • vodivý drôt

Začiatočnícku sadu je možné zakúpiť na stránke edutronik.sk

Pokročilé sady

Ak už základy micro:bitov máte so žiakmi zvládnuté, nastal čas tvoriť prokročilejšie a náročnejšie projekty. Nižšie nájdete zoznam odporúčaných sád a komponentov, ktoré môžete pri tom využiť. Odporúčame ich ale kupovať až po zvládnutí základov.

Sady

Robotika

Osobitnou katerógiou je robotika - tieto sady neobsahujú samotný micro:bit, avšak pri stavbe robota je potrebné ho zabudovať. Ovládať ich je možné bezdrôtovo druhým micro:bitom.


Máte nejaké otázky? Kľudne sa nás spýtajte na forum.python.sk